Komentujeme
Na našem webu se formou autorských komentářů věnujeme
aktuálním i starším politicko-ekonomickým událostem.
Redakce úpravy příspěvků neprovádí. Příspěvky vyjadřují názor autorů, kteří odpovídají za jejich věcný obsah.
Příspěvky
Qui bono
6. 4. 2020
1. září 1939 vzešla z Německa nová válka, aby po pěti a půl letech v květnových dne 1945 dozněly v Evropě poslední válečné salvy. Fašistický wehrmacht a v září 1945 ozbrojené síly Japonska pod údery spojeneckých sil protihitlerovské koalice kapitulovaly a složily zbraně. Skončila nejničivější a nejkrvavější válka v dějinách lidstva.
Pravda prý vítězí?
16. 3. 2020
Před pár dny jsme si v celé naší republice připomínali 170. výročí narození našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka – osvoboditele. Už to, že byl vypreparován pouze on jako jediný v zásluhách o založení Československa a zároveň nepřipomenuti ti druzí – především Dr. Edvard Beneš – vynikající diplomat, ale i Milan Rastislav Štefánik – voják vázaný na francouzskou armádu a diplomat, je velkou chybou této pravdy. Na těchto akcích bylo připomínáno heslo, které do štítu nově vznikající Československé republiky vetkl Masaryk, a to „Pravda vítězí“. To nedávno znělo z úst většiny politiků, kteří se zároveň aktivně podílí na současně prováděných deformacích skutečných událostí.
Německý projekt Evropy
16. 3. 2020
Je výročí. 15. 3. 1939. Výročí okupace Čech a Moravy nacistickým Německem. Ve veřejném informačním prostoru o tom není, s výjimkami nezávislých webů, téměř ani zmínka. Je to tím, že současný politický establishment, masovací sdělovací prostředky, politici chtějí, aby se na tuto okupaci zapomnělo. Vždyť co není v paměti, neexistuje. Co není v historické paměti, to se nestalo. Co se nestalo, za to nikdo nenese vinu. Zapomnění má být vyviněním se okupantů a jejich ideových následovníků.
Bylo 17. ledna 2017 a Hitlerův Mein Kampf se stal v Německu opět bestsellerem
8. 3. 2020
Je tomu už 95 let, co vyšla v roce 1925 jedna z nejdiskutovanějších knih všech dob; Mein Kampf (Můj boj). Zrodila se v mozku strůjce bezprecedentních zločinů, který sám o sobě věděl, že „má dar mluvit“. Ale intelektuál to nebyl. Nebyl zvyklý psát, nebyl ani nijak vzdělaný.
Promyšlený útok na českou národní existenci
5. 3. 2020
https://aliancenarodnichsil.cz/promysleny-utok-na-ceskou-narodni-existenci/Vzhledem k zamlčování a překrucování některých faktů cítím potřebu určité osvěty, neboť ani většina občanů nemá v následujících věcech zcela jasno. V současnosti jsme svědky sílících požadavků některých německých organizací, např. Sudetoněmeckého krajanské sdružení (die Sudetendeutsche Landsmannschaft) nebo Svaz vyhnanců (Bund der Vertriebenen) po zrušení tzv. Benešových dekretů.
Zdroj:
Německo se vykrucuje ze svých povinností
5. 3. 2020
Německo rozpoutalo druhou světovou válku, ale reparační nároky za škody způsobené válkou našemu státu neuhradilo a my se jich dobrovolně zříkáme. Navíc Německo provádí cíleně v náš neprospěch postupně další kroky pro naše poškozování.
Kdo řídí mezinárodní politiku v ČR?
5. 3. 2020
Pražský primátor Hřib, starosta Kolář z Prahy 6, starosta Novotný z Řeporyje a ještě Jourová z Bruselu vymezují politiku celému státu, a to bez ohledu na pracně budovanou a složitou síť české ekonomické diplomacie a postavenou proti skutečným událostem z doby vzniku, průběhu a konce druhé světové války
Pražské hřibování a devótní generálská destrukce historického vědomí
1. 3. 2020
Pražský primátor Zdeněk Hřib se místo o Prahu stará o předělávání historie. Je to jednodušší a propagandisticky výnosnější. Nedávno se rozhodl, že na zeď Staroměstské radnice nevrátí pamětní desku, která obyvatelům i návštěvníkům Prahy připomínala osvobození od hitlerovské tyranie.
Zeman píše do Lidic. Zastává se ženy, která byla v reportáži označena za udavačku
7. 2. 2020
Prezident Miloš Zeman se angažoval v lidické kauze, v níž figuruje i končící ředitelka Památníku Lidice Martina Lehmannová a Česká televize. Zeman totiž napsal podporující dopis ženě, jejíž matka měla před vypálením Lidic udat židovku, která následně skončila v Osvětimi. Prezident ženě píše například to, že lidé, kteří její matku poškozují, „nemohou vyhrát, ačkoliv se jim dostává velkého prostoru v některých médiích“.